ארגונים חברתיים - ברחבי הפקולטה

פרוייקט מאמ”ץ

פרוייקט מאמ”ץ-מניעת אלימות מינית בקרב צעירים

אחת מתוך 3 נשים ואחד מתוך 5 גברים יחוו תקיפה מינית במהלך חייהם.

אחת מתוך אחת תחווה הטרדה מינית.

 נתונים אלו מציגים תמונה קשה על תופעת האלימות המינית אשר הפכה לחלק בלתי נפרד מהשגרה היומיומית של כולנו.

פרוייקט מאמ”ץ הוא התוכנית הותיקה ביותר באסר”ן אשר הוקמה על מנת לעורר מודעות לנושא בתקווה להוביל לשינוי חברתי אשר יתחיל במוסדות החינוך-בתלמידים ובמורים.במסגרת הפרוייקט אנו לוקחים חלק פעיל במאבק נגד תופעת האלימות המינית הפיזית והמילולית.

הקורס הינו קורס סמסטריאלי במהלכו עובר הסטודנט ההכשרה המקצועית וההדרכתית יסודית בליווי צמוד של פסיכיאטר מנחה בעל התמחות בתחום הפגיעה המינית. תכני הקורס מציגים את התופעה מנקודות מבט שונות- רפואית, פסיכולוגית, משטרתית ומשפטית. הקורס מאפשר לכם אפשרות למפגש עם מגוון אנשי מקצוע מומחים בבני נוער וילדים והיכרות עם עבודת מרכזי הסיוע השונים ובראשם מסל״ן (מרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית בנגב).

לאורך הקורס תעברו תהליך אישי של למידה, שבירת מיתוסים והבנת ההשפעה של אלימות מינית על החברה המודרנית.בנוסף, תוכשרו בהנחיית סדנאות בנושאי אונס והטרדה מינית לתלמידי תיכון בכיתות ט׳– יב׳ ותרכשו ארגז כלים אשר יעזור לכם בהשגת הרגישות והידע להתמודדות עם נושאים אלו.

התכנית פתוחה לסטודנטים בפקולטה למדעי הבריאות בשנים א’+ב’ כקורס בחירה המועבר בסמסטר א‘.         הקורס מזכה את בוגריו ב-4 נק”ז לאחר העברת הסדנאות בבתי הספר.

״לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם, זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי״-מרגרט מיד.

למידע נוסף, הצעות והרשמה לראיונות:asran.maamatz@gmail.com– רכזי מאמ”ץ קרני אילן ועדי קרקליס

 

שנה גודל פונט
ניגודיות גבוהה