ארגונים חברתיים - ברחבי העיר באר שבע

פעמונים

ארגון פעמונים:

“פעמונים” הינו ארגון חברתי ללא כוונת רווח, הפועל בקרב החברה האזרחית בכל רחבי הארץ.
ארגון פעמונים מסייע למשפחות המצויות בבעיות כלכליות, באמצעות הדרכה וליווי מקצועי בתחום הפיננסי וההתנהגותי. סיוע זה מאפשר למשפחה לאזן את תקציבה, למצות את כושר ההשתכרות שלה ולעלות על דרך המלך. במקביל, דואג הארגון לסייע בצמצום והסדרת חובות ובפתרון בעיות כלכליות סבוכות.

“פעמונים” באוניברסיטת בן-גוריון:

הארגון פועל בפריסה ארצית (מקריית שמונה ועד אילת) והוא מלווה כ-4,000 משפחות, כאשר בין הסניפים השונים פועלים חמישה סניפי סטודנטים ברחבי הארץ.

בסניף של אוניברסיטת בן גוריון פועלים כיום כ-70 מתנדבים המסייעים ל-40 משפחות. כסניף הסטודנטים הראשון שהוקם בארגון, הסניף שם לו כמטרה להוביל את האוניברסיטאות בארץ ביוזמה, איכות הסיוע למשפחות, מקצועיות והתאמת אופי התהליך לצרכי הסטודנטים ואילוציהם.

אפשרויות להתנדבות:

הפעילות בארגון היא על בסיס התנדבותי בלבד והיא כוללת: ליווי למשפחות במצוקה כלכלית: ליווי משפחה יחד עם מלווה נוסף לאורך כל השנה הסטודנטיאלית. פגישות אישיות עם המשפחה תוך העברת שלבים וכלים לפי ההכשרה והחניכה השוטפת של ראש הצוות.

איך זה עובד?

  • סטודנטים המעוניינים להתנדב עוברים מיונים במהלך השבועות הראשונים של השנה, על מנת לעשות תיאום ציפיות לגבי המחויבות הנדרשת ולבדוק את התאמתם לתהליך. אין צורך בידע קודם!
  • מי שהתקבל ללוות משפחה, עובר הכשרה בת 8 מפגשים (3-4 שעות בכל פעם) במהלך הלימודים. ההכשרה כוללת לימוד מעמיק עם תהליך הליווי של המשפחה, מתן כלים להתנהלות כלכלית נכונה, ומיומנויות בליווי רגשי של המשפחה. בתום ההכשרה מצתוותים המתנדבים לזוגות ומקבלים משפחה איתה יעבדו באופן צמוד ובשיתוף פעולה מלא לאורך השנה.
  • לאורך שנת הלימודים מקבלים המתנדבים הדרכה קבועה על ידי ראש צוות ועוברים מספר השתלמויות מקצועיות. כמו כן, פעמונים מפעיל מרכז ייעוץ המאפשר שיח עם יועצים בתחומים מקצועיים שונים בהתאם לצרכים של המשפחות
  • לאורך כל השנה, מבצעים זוג המלווים פגישות אישיות עם המשפחה על פי השלבים הנלמדו בהכשרה. נדרשת הכנה מקדימה של הצוות לכל פגישה עם המשפחה, וקיימות משימות לסיכום בסוף כל פגישה.

היקף ההתנדבות הממוצע לאורך השנה הוא כ3-4 שעות שבועיות בממוצע.


צרו קשר!

במייל- bgu@paamonim.org, באתר הבית – www.paamonim.org

הגר- 0524316695, מיכל- 0542051175

 

שנה גודל פונט
ניגודיות גבוהה