ארגונים חברתיים - ברחבי העיר באר שבע

חברים לעת זקנה

תכניות “חברים לעת זקנה” בניהול עמותת ‘מטב’, בשיתוף עמותת ‘תנו לחיות לחיות’ ומיסודה של עמותת ג’וינט ישראל- אשל:

אנו מחברים בין הגיל השלישי ובעלי חיים. מתנדבים מסייעים לקשישים המגדלים בעלי חיים בביתם ומבקרים קשישים בבתי אבות יחד עם הכלבים שלהם.

מתנדבי הפרויקט מגיעים לביתם לפי הצורך העולה מהשטח. המתנדבים מסייעים בפעולות כגון הוצאת הכלב לטיול, ליווי לוטרינר, הברשת החתול, ניקוי ארגזי חול ועוד, כאשר הדגש הוא על הקשר האישי בין המתנדב לאדם אותו הוא מבקר.

בנוסף, הפרויקט מסייע לקשישים לאמץ בעל-חיים.

במידה וישנו קשיש אשר אינו יכול להחזיק בעל-חיים, אך היה שמח לארח מתנדב המגיע לבקר עם בעל-חיים משלו, אנו מאתרים את המתנדב המתאים ומלווים את התהליך לכל אורכו.

מהו החזון שלנו?

על פי מחקרים, בעלי חיים תורמים משמעותית לבריאותו הנפשית והפיזית של הקשיש. החזון שלנו הוא לסייע לכל הקשישים אשר מגדלים בעלי חיים וזקוקים לעזרה בטיפול בהם, על מנת להטיב עם בעלי החיים והקשישים ולהפיג את בדידותם הקשה מנשוא בקהילה ובבתי אבות. זאת על ידי ביקור מתנדבי הפרויקטים.

“כלבי ליטוף” ו”חברים לעת זקנה”:

במסגרת הפרויקט “כלבי ליטוף” מגיעים מתנדבים יחד עם הכלב האישי שלהם לביקור במוסדות קשישים. הכלב משמש כמתווך חברתי ונושא משותף לאהבה ולשיחה בין המתנדב לדיירים. הקשר שנוצר עם כל ביקור וביקור בין המתנדב, הכלב והדייר הינו ייחודי ומקסים וההתנדבות מאפשרת למתנדב לא רק לתרום, אלא גם לפעול בחברת כלבו האהוב ולחזק גם קשר זה.

במסגרת הפרויקט “חברים לעת זקנה” מגיעים מתנדבים לבתי קשישים בעיר על-מנת שיסייעו להם לטפל בבעלי-החיים שלהם.

התכניות בבאר-שבע:

אנו פועלים בעיר מאז יולי 2014. כרגע ישנם 9 בתי אבות בעיר אליהם מגיעים כ-10 מתנדבים עם כלביהם במסגרת פרוייקט “כלבי ליטוף”.

כמו-כן, ישנם 9 קשישים המקבלים סיוע קבוע ושוטף של הגעת מתנדבים לבתיהם ועוד עשרות המקבלים סיוע חד-פעמי, זאת באמצעות למעלה מ-40 מתנדבים.

אפשרויות מלגה או התנדבות:

אנו מפעילים מתנדבים לכל דבר וכן, פועלים בשיתוף עם מלגת אימפקט, אופקים להייטק, קרן הריסון, פרויקט “קהילה” מטעם מכללת קיי ומלגת דיקנאט הסטודנטים בבן-גוריון.

אז איך מתנדבים?

פשוט מתקשרים או שולחים מייל לרכזת האיזורית שלנו, אלינועם לוגסי:
0542161356 או elinoamhaverim@gmail.com

במידת הצורך תמיד ניתן לפנות למנהלת ארצית לפרוייקטים, עירית קוסט:
052-2776080 או iritko@matav.org.il

לכניסה לאתר שלנו לחצו כאן.
לכניסה לדף הפייסבוק של “חברים לעת זקנה” לחצו כאן.
לכניסה לדף הפייסבוק של “כלבי ליטוף” לחצו כאן.

שנה גודל פונט
ניגודיות גבוהה