ארגונים חברתיים - ברחבי העיר באר שבע

”דור לדור”

מי אנחנו?

ארגון חברתי שנוסד בשנת 2008 על ידי המדרשה הישראלית למנהיגות בתל אביב ‘בני ציון’. מטרת הארגון היא לחדש את המחויבות של הצעירות/ים לזקנות/ים במדינת ישראל ובכך לגשר על הנתק שנוצר בין הדורות, נתק שהוביל לניכור ולבדידות קשה בקרב מאות אלפי זקנות/ים. אנו מאמינים שהמפגש הבין דורי הקבוע יתרום לדור הצעיר והוותיק כאחד.

מי הפעילות/ים שלנו?

בארגון פעילות/ים למעלה מ-350 מתנדבות/ים באופן שבועי וקבוע. מתנדבות/י הארגון מגיעים מקרב המגזר העסקי, מתוכניות מנהיגות סטודנטיאליות וקדם צבאיות לצד מתנדבות/ים שאינן/ם משוייכות/ים לארגון או מסגרת קבועה אחרת.

מהי פעילות הארגון?

‘דורות’

מפגש בלתי אמצעי בין צעירות/ים לזקנות/ים. המתנדבות/ים מגיעות/ים אחת לשבוע לביתו של זקן/ה אשר מדווח/ת על עצמו כחש בדידות. המפגשים מייצרים קשרים אישיים ארוכי טווח ומאפשרים הקלה בחיי הבדידות והניכור. מלבד יצירת החיבור בין הצעיר/ה לזקן/ה, אנו מלוות/ים את המתנדבות/ים שלנו בסדנאות ומפגשי הכשרה לטובת יצירת קהילת מתנדבות/ים פעילה ומחוברת לחזון הארגון.

‘ושמחת בחגך’

מדי חג וחג, כשתחושת הבדידות מתעצמת בקרב הזקנות והזקנים ללא משפחה, אנחנו מזמינות/ים את המתנדבות/ים הקבועות/ים שלנו ומתנדבות/ים נוספות/ים לחגוג יחד עם הזקנות והזקנים באירועים בין דוריים. האירועים והשמחות בחגים ומועדי ישראל, מחזקים את הקשר בין הדורות ומאפשרים לחלק נרחב יותר של האוכלוסייה להיחשף לארגון ולקחת חלק בפעילות קצרה ומשמעותית.

“מסביב למדורה” – מיזם ארצי שנוסד ע”י ארגון “דור לדור”

מיזם “מסביב למדורה” מזמין את כלל הציבור בישראל לקחת חלק במסורת כלל ישראלית לציון חג ל”ג בעומר. “מסביב למדורה” הוא מיזם שנולד בל”ג בעומר תשע”ו בכדי לחדש את מהות המדורה מימים עברו זאת ע”י מפגש בין דור המייסדות/ים לבין הדורות הבאים בל”ג בעומר. מטרת המיזם היא לחבר בין דורם של מייסדות/י המדינה לבין הדורות הבאים, וליצור היכרות עם הסיפורים המלווים את שנותיה הראשונות של המדינה. המיזם משתמש בשילוב הבין דורי להכרת עוצמתן/ם של דור המייסדות/ים, בהקשר ישראלי היסטורי, בהיקף רחב ככל האפשר משנה לשנה. המשתתפות/ים במיזם הן/ם חבורות ישראליות מגוונות מרחבי הארץ. בכל מדורה עתידים להתקבץ בין 10 ל-30 משתתפות/ים, בין אם ממסגרות חינוכיות שונות ובין אם קבוצות חברות/ים, משפחה ועובדות/ים, כדי לשמוע סיפור תקומה ממקור ראשון על ראשיתה של מדינת ישראל.
בל”ג בעומר האחרון, ובימים שלפני ואחרי, התקיימו למעלה מ- 230 מדורות, בהן השתתפו כ-6,000 אנשים. בכל מדורה מייסד או מייסדת השמיעו את סיפורם האישי על תרומתם להקמת המדינה.

ליצירת קשר:

רותם צפרוני – רכזת “דור לדור” באר שבע
טלפון: 050-7942862.
כתובת מייל: rotemz@dorldor.org.il או www.dorldor.org.il.
לתרומות ניתן להתקשר: 050-8818207.

שנה גודל פונט
ניגודיות גבוהה