ארגונים חברתיים - ברחבי העיר באר שבע

אוניברסיטה בעם

אוניברסיטה בעם בבאר שבע התחילה את פעילותה בשנת 2010 . כיום מונה הסניף כ -600 תלמידים – הלומדים במגמות רפואה, מנהל עסקים ופסיכולוגיה.

בתכנית קיימות שלוש מגמות לימוד: רפואה, מנהל עסקים ופסיכולוגיה, במחשבה כי תחומי לימוד אלו מגלמים בתוכם ידע חיוני להתנהלות בחיי היומיום. הקורסים השונים מועברים תוך שימת דגש על הנגשת ידע בעל אופי שימושי ופרקטי. מלבד תכנים עיוניים, הקורסים עוסקים גם בחשיפת התלמידים לרשויות השונות ודרכי פעולתן וכן גופי סיוע רלוונטיים בתחום הלימוד.

רפואהmed

התלמידים במגמת רפואה לומדים בקורס “מבוא לרפואה”, אשר עוסק בהבהרת מושגי יסוד בתחומי הרפואה השונים, ובמהלכו לומדים על גוף האדם, המערכות השונות ותפקודם וכן על מחלות נפוצות, דרכי הטיפול בהן והמחקר הרפואי הנעשה על מנת למצוא תרופה למחלות אלו. כמו כן, מתקיימות הדרכות בנושא רפואה מונעת, היגיינה, תזונה נכונה ועזרה ראשונה ונערכת הכרות עם מבנה מערכת הבריאות בישראל, סל התרופות וחוק זכויות החולה. במהלך השנה התלמידים עורכים סיורים במעבדות בית הספר לרפואה וכן במוסדות רפואיים שונים.

מנהל עסקיםbusi

התלמידים במגמת מנהל עסקים לומדים בקורס “מבוא למנהל עסקים”, אשר חושף בפניהם את מנגנוני השוק ואת המרכיבים השונים של המשק הישראלי. הקורס עוסק בנושאים כגון צרכנות נבונה, התנהלות עם בנקים, ניהול תקציב משפחתי ואף הקמת עסק קטן וניהולו בתבונה. כמו כן, הקורס מקנה לתלמידים ידע בסיסי בכלכלה, שיווק, פרסום, ויזמות עסקית ומציע הדרכה על שוק העבודה, כיצד לחפש עבודה, כיצד לכתוב קורות חיים, מה ואיך לומר בראיון עבודה וכדומה.

פסיכולוגיהpsy

התלמידים במגמת פסיכולוגיה לומדים בקורס “מבוא לפסיכולוגיה” אשר עוסק בשאלה מהי פסיכולוגיה ומציג בפני התלמידים את ענפיה העיקריים: פסיכולוגיה חברתית, קוגניטיבית, התנהגותית ופיזיולוגית. במהלך הקורס התלמידים נחשפים לתיאוריות הפסיכולוגיות הקלאסיות והמודרניות כאחד, וכן על האופן שבו ניתן להבין התנהגויות שונות של האדם לאורם. בנוסף, הקורס מתמקד בהיבטים מעשיים של הפסיכולוגיה, במצבים שונים כגון קבלת החלטות, פעילות בקבוצה ומצבי קונפליקט שונים, וכן נלמדים נושאים נוספים כגון פסיכופתולוגיה והפרעות נפשיות, שינה וחלימה, תפיסה וחושים, אופן ביצוע מחקר פסיכולוגי ועוד.

 

ליצירת קשר – 

טלפון: 08-6479274 | פקס: 08-6472921 | דואר אלקטרוני: bgu@unibaam.org.il| כתובת למשלוח דואר: אוניברסיטת בן גוריון שבנגב ת.ד. 653 באר שבע מיקוד 84105 , המחלקה למעורבות חברתית

שנה גודל פונט
ניגודיות גבוהה